سسک فابرگاس چهارشنبه شب اولین سالگرد بازگشت خود به نیوکمپ را جشن گرفت و در بازی اول خود برای تیم اول بارسلونا، گلهای خاطره انگیزی به ثمر رساند.


در 15 اوت سال 2011 میلادی رویای فابرگاس برای بازگشت به نیوکمپ به حقیقت پیوست. وی نمی توانست طی نقل و انتقالات تابستانی گذشته، علاقه خود برای بازگشت به بارسا را پنهان کند. سسک فابرگاس، کاپیتان اسبق تیم انگلیسی آرسنال، باشگاه آرسنال و باشگاه بارسلونا بر سر انتقال وی به بارسلونا، در تابستان سال 2011 میلادی به توافق رسیدند. سسک در تابستان سال 2011 میلادی خرید دوم باشگاه در تابستان بود، خرید سوم بارسلونا هم الکسیس سانچز نام گرفت. در مراسم معارفه سسک فابرگاس، تعداد 30000 نفر مشتاقانه در انتظار دیدن این بازیکن در پیراهن بارسا بودند؛ این در حالی بود که سسک چند دقیقه قبل از ورود به ورزشگاه اعلام کرد: «این بزرگترین چالش زندگی من است».


شروع با سه عنوان

سسک فابرگاس با پوشیدن شماره 4، با آمدن خود بازی های جذابی برای بارسا رقم زد؛ او به همراه بارسلونا در طی 4 ماه توانست در سوپر جام اسپانیا، سوپر جام اروپا و جام باشگاه های جهان به قهرمانی برسد. او در سوپر جام اسپانیا در برابر رئال بازی خوبی را از خود به نمایش گذاشت و توانست گل هم بزند تا بارسا با نتیجه 3-1 رئال را شکست دهد و در سوپرجام اسپانیا قهرمان شود. در بازی بعدی در جام باشگاه های جهان سسک دوباره گلزنی کرد تا بارسلونا با نتیجه 4-0 سانتوس برزیل را شکست دهد و فاتح جام باشگاه های جهان شود