رئال مادرید - بارسلونا:آیا می دانستید...{ترجمه:محمدرضا شرفی}(اختصاصی سایت)

در اینجا مروری می کنیم بر حقایق و آمار ها پیش از بازی امشب,فصلی که بارسلونا می تواند عنوان نخست فصل 2012-2013 را از آن خود کند.


-مسی تنها بازیکنی است که توانسته در چهار سوپر جام متوالی اسپانیا حضور داشته باشد.(اتلتیکو مادرید,سویا,و دو بار دیگر در برابر رئال مادرید).

-پس از هفت دیدار گذشته بارسایی ها که بازی قبل با مادرید را با نتیجه 3بر 2 پیروز شدند, حالا اندکی به جام نزدیکتر شده و ادعای کافی را برایگرفتن جام دارند.

-مسی و آلوز بازیکنانی هستد که در هفت دیدار قبلی مقابل رئال مادرید حضور داشته اند.

- ژاوی می توند سوابق خود را به عنوان یکی از بازیکنان بارسا در برابر رئال مادرید افزایش دهد.و کارلس پویول هم اگر بازی کند,می تواند از سوابق سگارا پیشی بگیرد و به بازیکنی از بارسا تبدیل شود که دو بازی بیشتر از لس بلانکو دارد.

-در صورت پیروزی بارسایی ها, بارسلونا می تواند در بازی های رو در رو از رئال پیشی بگیرد.پس از پیروزی قبلی بارسا در برابر رئال , هر یک از دو تیم 87 پیروزی دارند.

-اگر امشب ماسکرانو در برابر رئال در برنابئو بازی کند ,شمار بازی های رسمی او برای بارسلونا به 100 می رسد.

-ژاوی هرناندز(با 24 عنوان) بیشترین عنوان را دربین بازیکنان دو تیم رئال مادرید و بارسا دارد.او بالاتر از اینیستا(22 عنوان), والدز (21) و پویول (21). کاسیاس با 16 عنوان بیشترین عنوان را در بین بازیکنان رئال دارد.

-بارسلونا با 10 قهرمانی در سوپر جام جلوتر از رئال با 8 قهرمانی است.

-بارسلونا در صورت پیروزی در بازی امشب می تواند اولین تیم تاریخ اسپانیا شود که 4 عنوان قهرمانی متوالی را در سوپر جام اسپانیا به دست آورده است.

-از زمانی که تیتو ویلانووا بر روی نیمکت بارسلونا بوده است, چه به عنوان منجر و چه به عنوان کمک مربی, هیچگاه در بازی های پلی آف(play off) (لیگ قهرمانان اروپا و سوپر جام و کوپا دل ری)  در برابر رئال مغلوب نشده است.

-در صورت گلزنی در این بازی مسی می تواند به بهترین گلزن بارسا در برابر رئال تبدیل شود.این بازیکن آرژانتینی در حال حاضر با سزار (با 14 گل ) در یک رده قرار دارد.دی استفانو با 18 گل بهترین گلزن ال کلاسیکو است.


منبع:سایت رسمی باشگاه بارسلونا