رای خبرنگار اسپانیایی به رونالدو درانتخاب بهترین بازیکن سال یوفا
اگر می خواهید بدانید که 19 خبرنگار اروپایی ای که به اینیستا رای دادند از کدام کشورها بودند این مطلب را مطالعه کنیدآندرس ایینستا، ستاره اسپانیایی باشگاه بارسلونا با کسب 19 رای توانست با پیشی گرفتن از لیونل مسی و کریستیانو رونالدو، به عنوان بهترین بازیکن سال گذشته اروپا برگزیده شود و در سالن یوفا در شهر موناکو و بعد از برگزاری قرعه کشی رقابت های مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، این جایزه را مال خود نمود.

انتخاب بهترین بازیکن یوفا، با آرای 53 روزنامه نگار ورزشی که هریک نماینده یکی از کشورهای عضو یوفا هستند انجام می پذیرد و بعد از اینیستا که 19 رای از این 53 رای را به خود اختصاص داد، کریستیانو رونالدو و لیونل مسی، هر یک با 17 رای، در جایگاه برابری قرار گرفتند.


خبرنگاران ارمنستان، بلژیک، قبرس، انگلستان، فرانسه، آلمان، یونان، لیختن اشتاین، مولداوی، ایتالیا، قزاقستان، لیتوانی، لتونی، مالت، مونته نگرو، روسیه، صربستان، هلند و لهستان به اینیستا رای دادند.

17 رای مسی آرای خبرنگاران ورزشی کشورهای آلبانی، آندورا، بوسنی و هرزگوین، بلاروس، کرواسی، استونی، فنلاند، ایسلند، لوگزامبورگ، ایرلند شمالی، نروژ، رومانی ، سوئد، ولز ، اسکاتلند و اسلواکی بود.

و خبرنگاران ورزشی آذربایجان، بلغارستان، اسپانیا، جمهوری چک، دانمارک، جزایر فارو، گرجستان، مجارستان، ایرلند، مقدونیه، پرتغال، سن مارینو، سوئیس،اسلوونی، اوکراین، اسرائیل و ترکیه رونالدو را برگزیدند.

 نکته ای که بیش از همه چیز جلب توجه می کرد، رای فرانسیسکو خوستیسیا، خبرنگار مارکا به نمایندگی از اسپانیا بود که به کریستیانو رونالدو تعلق گرفت. خبرنگاران ورزشی انگلیس، آلمان، فرانسه و ایتالیا همگی به اینیستا رای داده بودند.